biuletyn trening 16.03.2022

Drugi trening odbędzie się na os. Tysiąclecia.  Na obszarze tego osiedla znajduje się rezerwat, po którym obowiązuje całkowity zakaz biegania – trasy są tak ustawione, że nikt nie powinien się tam znaleźć. Dodatkowo to miejsce nie znajduje się na Waszej mapie.

Biuro zawodów od 18 na świeżym powietrzu!

Trening zostanie rozegrany w formule One-man relay, co oznacza, że zawodnicy ruszają do biegu ze startu masowego. Kategorie Elity oraz Średniacy na trasie mają zmianę mapy na punkcie kontrolnym. Obie części trasy są wydrukowane na jednej kartce papieru. Część pierwsza oznaczona numerem np E1 (1) znajduję się po lewej stronie, natomiast część druga oznaczona numerem E1 (2) po prawej stronie kartki papieru.

Przykładowa procedura zmiany mapy zaprezentowano poniżej:

Zawodnicy muszą dwukrotnie przebiec przez start. Najpierw na początku trasy (dobieg obowiązkowy do startu od południa, (rysunek po lewej), a później po zmianie mapy. Zawodnik dobiega do ostatniego punktu na mapie nr 1 (PKT 12). Następnie kontynuuje bieg przebiegiem obowiązkowym na mapie nr 2 (rysunek po prawej) do punktu startu. Numeracja punktów kontrolnych jest kontynuowana.

Parametry tras po wariancie:
E 4,7 km
S 3,6 km
P 2,6 km

Zapisy do poniedziałkowego wieczoru.

Permalink do tego artykułu: http://poznajpoznan.com/biuletyn-trening-16-03-2022/