Finałowy bieg na Starym Żegrzu

W dniu Kobiet spotkaliśmy się na 6, czyli finałowym etapie Poznaj Poznań Nocą 2016 / 2017.

Finałowy bieg rozgrywał się na zasadzie biegu pociągowego. Lista startowa była utworzona wg. klasyfikacji cyklu, a co za tym idzie w każdej kategorii jako pierwsi startowali najlepsi zawodnicy. Zasada biegu pociągowego jest prosta, kto pierwszy na mecie, ten wygrywa ( warunkiem brak NKL oraz zaliczenie min. 4 etapów ) !

Najliczniejszą kategorią podczas cyklu Poznaj Poznań Nocą 2016/2017 była najtrudniejsza Elita.
W finałowym biegu, w tej kategorii pierwszy na Mecie zameldował się reprezentant Azymutu Mochy Gracjan Cupryś. Jacek Galla także z Azymutu Mochy przybiegł drugi, a trzecie miejsce wywalczył Paweł Górczyński.
Wśród Pań najlepsza w finałowym biegu była Marta Murawska z Azymutu Mochy. Drugie miejsce wywalczyła Paulina Dudzińska, a trzecie Nadia Kędzierska.

W kategorii Średniacy pierwszy na mecie zameldował się Łukasz Schmidtke. Drugi na mecie był Stanisław Ferchmin, natomiast Jakub Król przybiegł trzeci.
Finałowy bieg na pierwszym miejscu zakończyła Maria Wolff-Stefaniak, natomiast jako druga przybiegła Sylwia Kleczewska. Niestety Sylwia zaliczyła w finałowym biegu NKL, o czym podczas dekoracji nie wiedzieliśmy. W związku z tym drugie miejsce przypadło Adriannie Filipiak, a Anie Giedrojć trzecie miejsce. Za niedopatrzenie i zamieszanie przepraszamy.

Pierwszym Początkującym na mecie był Kacper Ferchmin, który wyprzedził Sebastian Cieślaka. Trzecią pozycję zajął Rafał Murawski.
Najlepszą zawodniczką okazała się Ewa Murawska, która dotarła do mety przed Natalią Wolniewicz. Trzecie miejsce przypadło Gabrieli Gładysiak.

Dziękujemy Wam za kolejny cykl Poznaj Poznań Nocą. Nadszedł czas podsumowań i pewnych zmian, o których niedługo się dowiecie. Czekamy na Wasze opinie co możemy poprawić i jak zachęcić większą rzesze biegaczy.

Warto dodać, że podczas tego cyklu powstały aż 4 nowe mapy, a pozostałe były gruntownie aktualizowane.

Chcemy też zwrócić uwagę zawodnikom skaczącym przez płoty lub inne elementy przez które przebiegać nie można. Wyczyny i zachowania te są bardzo nie fair. Od początku liczymy na Waszą uczciwość i tak nadal będzie, a osoby o których mowa posypią głowy popiołem i więcej tak robić nie będą – na to liczymy.

Przed nami Mistrzostwa Poznania w Biegach na Orientację ( szczegóły wkrótce ) a od października kolejna edycja Poznaj Poznań Nocą !

Permalink do tego artykułu: http://poznajpoznan.com/finalowy-bieg-na-starym-zegrzu/