komunikat MP2019

Plan na Mistrzostwa Poznania w Biegach na Orientacje w tym roku był bardzo dobry…

Areną zmagań miała być Dębina. Oznaczało, to dwie nowe map, które chcieliśmy także wykorzystać w Poznaj Poznań Nocą. Meta dla obu etapów miała być ta sama. Miało być ognisko przy którym liczyliśmy na integrację poznańskiego orienteeringu. Po zawodach dekoracja i dalsza integracja 😉

Niestety wizyta u zarządcy poznańskich lasów, podcięła nam skrzydła. Odgórną decyzją po poznańskich parkach można biegać tylko alejkami ( po wyznaczonej trasie zaakceptowanej przez zarządce ) ! Jeśli zawodnicy nie dostosowaliby się to tego nakazu, organizator wydarzenia traci kaucję ( 1000zł ) oraz może ponieść dalsze konsekwencję.

Przepraszam, ale na to nie mogłem się zgodzić. To niszczenie podstawowej zasady w biegach na orientację. Szczerze niewyobrażanym sobie takich zawodów.

Znaleźliśmy alternatywny teren. Jednak okres wakacyjny sprawił, że zgoda trochę późno dotarła do nas. Nie będę ukrywał, że w pierwszej wersji też moglibyście biegać tylko ścieżkami 😀 Udało nam się, to zmienić.

Niestety do daty Mistrzostw zostały niespełna trzy tygodnie. Duża część z nas jest na obozach lub wakacjach. Jak większość mamy rodziny, swoje sprawy, a biegi na orientację są naszą pasją, którą wykonujemy charytatywnie.

Nie jesteśmy w stanie przygotować mapy ( zaktualizować oraz dorysować części na sprint ). Budowanie tras by były atrakcyjne i ciekawe, też wymaga kliku dni oraz wizytacji terenu. Nie  mówiąc o krótkim czasie na zgłoszenia…

Automatycznie nasuwa się pytanie co z Poznaj Poznań Nocą. Na tą chwilę, zawody będą mogły się odbywać tylko na osiedlach. O ile i tam nie napotkamy na problemy.
Postaramy się walczyć ale nie będę ukrywał, że potrzebne nam są nowe siły w postaci nowych osób. Osób, które chcą działać na rzecz BnO i pomagać nam przy organizacji Poznaj Poznań Nocą. Jeśli jesteś taką osobą, proszę odezwij się do nas na maila.

Mamy nadzieję, że wraz z KS HADES oraz WKS Grunwald Poznań  uda nam się przekonać urzędników, że biegi na orientacje nie są szkodliwe dla poznańskich parków.

Pozdrawiam Bartłomiej Krasue

 

Permalink do tego artykułu: http://poznajpoznan.com/komunikat-mp2019/