Koniec PPN’u 2014/2015

Poznaj Poznań Nocą 2014/205 przeszedł do historii.finał 1
Wczoraj odbył się ostatni finałowy bieg który zgromadził na starcie prawie 170 osób. Bardzo dziękujemy Zespołowi Szkół z Odziałami Integracyjnymi nr  na os. Stare Żegrze za możliwość zorganizowania centrum zawodów wewnątrz budynku.

Ostatni etap to był bieg pościgowy, i tutaj obowiązywała zasada, że kto pierwszy na mecie ten wygrywa.

Rywalizację zaczeliśmy od kategorii ELITA.  W tej kategorii lider po 5 biegach – Władysław Sielicki nie dał się wyprzedzić rywalom na trasie i zwyciężył w całym cyklu! 5 sekund za Władkiem na mętę wbiegł Mikołaj Druciarek, a na trzecim miejscu w Elicie zameldowała się najszybsza kobieta – AleksandraHornik !!
Podium Elity wśród mężczyzn uzupełnił Paweł Górczyński. Wśród kobiet w Elicie na 2 miejscu dobiegła Katarzyna Galla, a na 3 miejscy Paulina Dudzińska.

Po Elicie na trasę wyruszyli Średniacy. Pierwszy wybiegał Jan Malewski i podobnie jak w Elicie, utrzymał prowadzenie i zwyciężył w cyklu w Średniakach. Na 2 miejscu dobiegł Krzysztof Gumny, a 3 miejsce zajął Sebastian Wojciech. Wśród kobiet najlepsza okazała się Barbara Dudzińska, tuż za nią dobiegła Nadia Kędzierska, a na trzeciej pozycji bieg ukończyła Iwona Ratajczyk.

Jako ostatnia kategoria sportowa na trasę ruszyli Początkujący. Tutaj w całym cyklu zwyciężył Marcin Ziętara, który przed biegiem finałowym zajmował 3 pozycję. Na 2 miejscu dobiegł Krzysztof Kiemel, a na trzecim Przemysław Szarlik. Najlepszą kobietą okazała się Sylwia Wieczorek, druga była Anna Giedrojć, a na 3 miejscu dobiegła Agnieszka Sobańska.  Wielkie brawa zarówno dla zwyycięzców jak i wszystkich kórzy ukończyli etap finałowy:)

finał3W tabeli zawodów dostępne są już mapki z trasami, klasyfikacja końcowa cyklu, wyniki i międzyczasy z ostatniego biegu.   TUTAJ
Zapraszamy do galerii, gdzie możecie przejrzeć zdjęcia naszego etatowego fotografa Sylwii Kaczorowskiej, która na każdym etapie starała się o bogatą foto relację z zawodów !!

Bardzo dziękujemy naszym partnerom, którzy ufundowali nagrody na finał:

Natural Born Runners –  zdecydowanie najlepszy sklep biegowy w Poznaniu.

Woda Góry Las – wszystko trzeba potrzeba w podróży, na szlaku.

Dziękujemy za wsparcie !finał2

I na koniec największe podziekowania należą się Wam – uczestnikom naszych zawodów, za to, że chcecie biegać po ciemku, czasami w zimnie po mieście 🙂