Polecane zawody

Od dzisiaj będziecie mogli znaleźć na naszej stronie informacje o ciekawych zawodach, imprezach sportowych w których warto wziąć udział.
W zakładce z lewej strony będziecie się na bieżąco dowiadywać o różnych wartych polecenia akcjach.

 

 Na pierwszy ogień KRAKÓW City Race 2014.
Jest to bieg miejski na dystansie klasycznym, tzn. bieg przy użyciu mapy sprinterskiej, ale dystans odpowiadający klasykowi – ok 10 km w linii prostej dla najdłuższej trasy.
Zawody odbędą się 26 lipca 2014 r. w Krakowie, a dokładnie w dzielnicy zwanej Podgórze, która jeszcze 100 lat temu była odrębnym miastem.
To w tym miejscu podczas II wojny światowej utworzono getto, później zbudowano obóz koncentracyjny, a także działała tutaj fabryka Schindlera.
Teren zawodów jest bardzo urozmaicony: zawiera część typowo staromiejską (z kamienicami, zaułkami, placami i uliczkami), osiedle domków jednorodzinnych, park zlokalizowany na dnie kamieniołomu, (w którym według legendy pracował Pan Twardowski), duży kompleks sportowy (gdzie zostanie zlokalizowane centrum zawodów), kamieniołom z pozostałościami scenografii filmu „Lista Schindlera”, Kopiec Krakusa, Fort św. Benedykta i inne austro-węgierskie fortyfikacje i umocnienia z XIX wieku. Przez te wszystkie obiekty i miejsca będzie prowadziła trasa zawodów.
Dla wszystkich startujących w co najmniej 3 etapach Poznaj Poznań Nocą przewidujemy zniżkę 30% na wpisowe na te zawody.

Permalink do tego artykułu: http://poznajpoznan.com/polecane-zawody/