Zorientowani na Piastowskim

Za nami kolejny etap zawodów Poznaj Poznań z Mapą. Tym razem mogliście ścigać się na os. Piastowskim.

Zdecydowanie był to etap bardzo wymagający pracy umysłowej. Mnóstwo obiegów, elementów nie do przejścia… z którymi wiele osób ma olbrzymie problemu.

Zdaje sobie sprawę, że któryś już raz o tym piszę i mówię, ale w biegach na orientację występują symbole których musimy przestrzegać. Budowniczy tras, organizator, starając się zorganizować atrakcyjne pod względem sportowym zawody, decyduje co jest do przejścia a co nie. To co jest na mapie jest święte. W przypadku gdy na mapie mamy zaznaczony element nie do przejścia – nie możemy w tym miejscu przejść, nawet, gdy potrafimy przeskoczyć płot, otworzymy furtkę itp.

Nie przestrzeganie tych zasad, sprawia, że oszukujemy innych uczestników, którzy biegają zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami i symboliką.

Zdajemy sobie sprawę, że bardzo często jest to nieświadomie, ale po to przypominamy ( My jako organizatorzy) o możliwych obiektach nie do przejścia, by być przygotowanym przed biegiem.

Poniżej prezentujemy przykład, jedynych możliwych wariantów na 2 punkt w ELICIEtrasy ppzm 2 wycinekNa boisko szkolne jest tylko jedno wejście – z lewej strony szkoły !!!

Mam nadzieję, że na kolejny etap wszyscy sobie przypomnimy symbolikę stosowaną na mapach sprinterskich – tutaj

A tymczasem wyniki, międzyczasy i mapy dostępne są w tabelce zawodów tutaj

Galeria zdjęć jest już też aktywna- tutaj

Permalink do tego artykułu: http://poznajpoznan.com/zorientowani-na-piastowskim/