Finał na Sobieskiego

Ostatni etap bieżącego cyklu zawodów Poznaj Poznań Nocą, odbył się na osiedlu Sobieskiego. Tradycyjnie mogliśmy liczyć na gościnę Zespołu Szkół Zakonu Pijarów, gdzie dzięki zaangażowaniu nauczycieli, przybywa nam biegaczy na orientacje !

Formą finałowego etapu był bieg pościgowy. Start zawodników uzależniony był od klasyfikacji czyli punktów, które zawodnik zdobył w poprzednich etapach. Jako pierwszy startował najlepszy zawodnik z kategorii, a pozostali w odstępie względem starty do pierwszego. Bieg pościgowy wyłania zwycięzce całego cyklu czyli, kto pierwszy na mecie ten wygrywa.
12829016_762959143834634_6452440639790784970_o
Pierwszą kategorią, która ruszyła do boju z mapą w ręku była Elita czyli najsilniejsza kategoria z najlepszymi zawodnikami. Tuż po nich wystartowali Średniacy, a start zamykali Początkujący.

Pierwszym zawodnikiem w kategorii Elita, który zameldował się na mecie był Gracjan Cupryś i to on został zwycięzcą Poznaj Poznań Nocą wśród eliciarzy. Jako drugi zjawił się Paweł Górzyński, a za nim Sebastian Borowczyk. Kobiecą rywalizację w elicie wygrała Julia Seidel, a na drugim i trzecim miejscu wbiegły odpowiednio Maria Gorczyca i Paulina Dudzińska.

Cykl Poznaj Poznań Nocą w kategorii Średniacy wygrał Tomasz Matysiak, który na mecie zjawił się przed Przemysławem Szarlikiem i Pawłem Wolniewiczem. Zwyciężczynią cyklu została Marta Murawska, która przybiegła przed Jagodą Seidel oraz Barbarą Nowak.

Początkującym, który najszybciej zjawił się na mecie był Łukasz Schmidtke, tuż za nim dobiegli Mateusz Klecz oraz Krzysztof Kiemel. Natomiast pierwszą zawodniczką na mecie była Łucja Ferchmin, wygrywając z Anną Giedrojć i Joanną Pacyńską.

Tak prezentują się zwycięzcy Poznaj Poznań Nocą 2015/2016 !
Tak prezentują się zwycięzcy Poznaj Poznań Nocą 2015/2016
Każdy zawodnik na mecie został udekorowany pamiątkowy medalem, które ufundowało stowarzyszenie Biegaj z Mapą. Medali nam trochę zostało dlatego jeśli ktoś brał udział w zawodach, a nie mógł pojawić się na finałowym biegu, prosimy o kontakt  ( ilość ograniczona ).

Po dekoracji najlepszych zawodników odbyło się tradycyjnie losowanie nagród ufundowanych przez naszych partnerów, a w edycji 2015 / 2016 byli to : Ściana Wspinaczkowa ClimbingSpot, Fizjo Orthopedica, Centrym Realksu Vasco da Gaia.
W tym miejscu chcemy im bardzo podziękować, a Wam polecić ich usługi !

W tej edycji pojawiło się wiele nowych twarzy i mamy nadzieję, że wpiszą się do naszej coraz większej rodziny biegaczy na orientację. Rodzina coraz większa i coraz bardziej silniejsza, co sprawia, że w Początkujących niedługo zabraknie zawodników  😉

Dziękujemy Wam za zaufanie i chęć uczestnictwa w Poznaj Poznań Nocą 2015 / 2016, które tym postem oficjalnie zamykamy !

ps. Zapraszamy wszystkich na Mistrzostwa Poznania w Biegach na Orientację, które odbędą się 23 i 24 kwietnia – szczegóły wkrótce.